USA zvyšují svojí vojenskou přítomnost v Evrpopě. Důvodem je zastrašit Rusko

Bremenhaven/Reuters. Podle informací vojenského velení armády USA dochází k posilování vojenské přítomnosti USA v rámci spolupráce v NATO. Do severního Německa byla dovezena nová vojenská technika v podobě tanků, vojenských aut a dalšího vybavení. Bude následovat zvýšení působnosti a komplexity vojenských cvičení v Evropě a posílení obrany východního křídla NATO. USA do Evropy přesunuly celkem 2800 kusů vojenského zařízení a 4000 vojáků se bude účastnit vojenského cvičení na hranicích s Ruskem.

Podle Toma Raye, zástupce velitele vojsk USA v Evropě jde o „Součást našich snah o to odstrašit ruskou agresi, zajistit integritu našich spojenců a udržet Evropu, který bude celistvou, svobodou, prosperující a v míru.“ Jak dále ujistil novináře, americké závazky v Evropě jsou „pevné jako skála“.

K navyšování vojenské aktivity USA v Evropě dochází ve dnech, kdy byla zveřejněna zpráva o hackerských útocích Ruska na americké volby a několik týdnů před nástupem nové prezidentské administrativy Donalda Trumpa.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.