Senátoři USA připravili nový balíček sankcí proti Rusku. Může ohrozit i Severní proud

Politico/Gazeta.ru/Washington/Moskva. V Senátu USA je připravený zákon, který má ve velké míře omezit investice do energetického průmyslu, finanční operace na nákup a prodej suverénního dluhu Ruska a účást na privatizaci ruských státních společností. Sankce se mají ale dotknout také fyzických osob a společností ze třetích zemí, které budou chtít investovat do ruského energetického sektoru. Teoreticky by nové sankce mohly ohrozit také projekt plynovodu Severní proud 2, všiml si ruský deník Gazeta.ru.

Nové sankce mají být odpovědí na údajné kybernetické útoky ruskými hackery. Pod tímto sankčním balíčkem jsou podepsáni senátoři John McCain a Lindsey Graham za republikány a senátor Ben Cardin za demokratickou stranu.  Server Politico připomíná, že se jedná o akci republikánů, která má ukázat rozhodnost postavit se Rusku v době, kdy nadcházející prezident Donald Trump mluví o novém přístupu k Rusku.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.