Brazílii čeká privatizace a nové reformy ve prospěch podnikatelů

Reuters/Brasília. Brazilská vláda chystá zákon, který umožní stoprocentní zahraniční vlastnictví místních leteckých společností a chce podpořit růst leteckého cestování uvnitř země pomocí dotací.

Státní ropná společnost Petrobras prodává druhou várku dluhopisů k umoření dluhů v hodnotě 20 miliard dolarů. Mezi hlavními investory jsou Bradesco, Citigroup, HSBC, Itau a Morgan Stanley.

Nástupce odvolané prezidenty Dilmy Rousseffové Michel Temer  také na konci prosince oznámil, že v roce 2017 jeho vláda zjednoduší daňové zákony, zreformuje penzijní systém a pracovní zákony v zemi.

Podle zdrojů blízkých vládě se má jednat mimo omezení byrokracie také o zefektivnění daní ropného a plynového sektoru a změny odvodů pro finanční systém.

V prosinci 2016 brazilský parlamentní odsouhlasil zákon, který omezil výdaje z veřejného rozpočtu v následujících dvaceti letech. Temerova administrativa nyní navrhuje zjednodušit regulace najímání zaměstnanců na krátkodobé pracovní úvazky.  Změny čeká také brazilský penzijní systém a politický systém.

Brazílie čelí jedné z nejhorších hospodářských krizí svých nejnovějších dějin.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.