Čína a Rusko se dohodly na krocích proti obrannému systému USA

Xinhua/Moskva. Podle čínské, státní tiskové agentury Xinhua se Rusko a Čína dohodly na blíže nespecifikovaných krocích jako odpověď na snahu umístit v Jižní Koreji americký obranný systém THAAD.

Kroky obou zemí se zaměří na zajištěné zájmů obou zemí v regionu severovýchodní Asie a na udržení strategické rovnováhy sil. Obě země také vyzvaly Soul a Washington, aby změnily svoje plány ohledně plánovaného systému THAAD. Jak dále agentura píše, Rusko a Čína plánují posílit komunikaci a spolupráci v celé oblasti severovýchodní Asie. Jejich cílem je také denuklearizace Korejského poloostrova.

Jižní Korea a USA se na umístění obranného systému na poloostrově dohodly minulý rok v červenci. Systém má být v Jižní Koreji instalován do konce tohoto roku. Hned po oznámení záměru sklidil celý projekt kritiku Ruska a Číny. Americká strana tvrdí, že systém má neutralizovat severokorejské rakety.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.