Rusko si v Sýrii ponechá leteckou i námořní základnu

Interfax/Moskva. Podle zdroje, který cituje ruská agentura Interfax, si Rusko i po odsunutí části vojenských sil ze Sýrie ponechá leteckou základnu Hmímím i námořní vojenské základnu ve městě Tartu na západě Sýrie.

Letecká základna Hmímím byla Ruskem nově vybudována v září 2015 v souvislosti s ruskou operací v Sýrii. Námořní vojenskou základnu v Tartu má Rusko jako nástupnický stát SSSR od roku 1977. Během operace byla částečně modernizována.

Po vyhlášení příměří 30. prosince 2016 Rusko oznámilo začátek stahování svých vojenských sil. Podle informací ruského ministerstva obrany Sýrii už opustilo šest bombardérů Su-24 a plánuje se odsun dalších zbraní.

Jak předtím Intefax informoval, do Ruska se vrací také vojenská lodě „Admirál Kutuzov“ a „Petr Veliký“, které sem Rusko přesunulo z Baltského moře v listopadu 2016.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.