Biden: Těžká práce je na Ukrajincích

Unian/Kyjev. Viceprezident USA Joe Biden se v pondělí loučil s Ukrajinou, kam přiletěl na poslední návštěvu ve funkci. Biden jednal s prezidentem Petro Porošenkem a premiérem Volodymyrem Hrojsmanem. Na tiskové konferenci potom odcházející viceprezident podpořil Kyjev. Ve vztahu k budoucnosti americké podpory Ukrajině řekl: „Doufám, že budoucí administrativa bude také chtít podporovat Ukrajinu a být partnerem.“ A dále dodal: „Víte sami, že nikdo jiný za vás nemůže udělat těžkou práci, než vy sami.“

Na adresu minského procesu se americký viceprezident vyjádřil v tom smyslu, že jeho politická část může být vyplněna jenom tehdy, až Rusko ukončí násilí.

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko na tiskové konferenci reagoval na změnu administrativy ve Washingtonu s tím, že Kyjev je připraven na efektivní spolupráci s novou administrativou Donalda Trumpa.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.