Britská média dnes očekávají „tvrdý Brexit“

BBC/Londýn. Britská premiérka Theresa Mayová má podle očekávání britských médii odmítnout částečné členství v Evropské unii. Mayová se má  podle spekulací ve svém projevu chystat říct, že Británie chce s jinými zeměmi EU svobodně obchodovat, ale nebude jednou nohou uvnitř a druhou venku ve vztahu k Evropské unii.

Podle dalších informací z Downing Street představí Theresa Mayová ve své řeči celkem dvanáct bodů britského odchodu z Evropské unie. Dosavadní informace naznačují, že by se tak mělo jednat o „tvrdý Brexit“. Jak píše dále BBC, slova Mayové především ve vztahu k jednotnému trhu a celní unii budou sledována s velkou pozorností. Evropští lídři už naznačili, že Británii nenechají vybrat si jen privilegia svobodného obchodu a přitom zamezit volném pohybu osob.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.