OSN: Za nárůst obezity a nadváhy v Latinské Americe může průmyslově zpracované jídlo

Obezita a nadváha v Latinské Americe a v Karibiku narůstají a jsou problémem zvláště mezi ženami a dětmi, upozorňuje nová zpráva OSN.

58 % obyvatel regionu (tj. 360 milionů) má nadváhu podle poslední zveřejněné zprávy, kterou připravila Organizace pro potraviny a zemědělství při OSN. Nejhorší situace je na Bahamách, v Mexiku a Chile. Obezita se týká potom celkem 140 milionů, tedy 23 % obyvatel celého regionu. Zvláště silně ovlivňuje ženy a děti.

Za konkrétní zdroj problému označuje zpráva podvýživu, která má dvojí rozměr. První se týká především vlastní stravy, její kvality, čerstvosti a udržitelné výroby, a druhá pak sociálního rozměru jako jsou zdravotní péče, prevence a osvěta či sociální programy ochrany.

Jak zpráva upozornila, jedním ze zdrojů vzniku obezity a nadváhy (a podvýživy) v regionu je změna stravovacích návyků spojená s hospodářským růstem a hospodářskou integrací regionu a také urbanizací. Tyto faktory oslabily tradiční přípravu pokrmů ve prospěch průmyslově zpracované stravy.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.