Trump: nové vyjednání smlouvy NAFTA a stáhnutí se z TPP

Reuters/CNN/NBC/Washington. Prezident Donald Trump podepíše vládní nařízení zaměřené na renegociaci (nové vyjednání)  dohody NAFTA (Severoamerická zóna volného obchodu) mezi USA, Kanadou a Mexikem, informuje NBC News citující neidentifikovaného úředníka Bílého domu.

Kromě renegociace NAFTA, má nový prezident také v úmyslu podepsat vládní nařízení o stažení se z TPP, tedy Transpacifického partnerství.

Trump napadal obě obchodní dohody již během své volební kampaně.

Už v neděli nový prezident oznámil, že se chce sejít s představiteli Kanady a Mexika, aby zahájil renegociaci dohody NAFTA. Tématy má být otázka imigrace a bezpečnosti hranic.

CNN už také oznámila, že prvním nařízením, které Trump podepíše bude stažení se z TPP – obchodní dohody více než 11 zemí, kterou Obama podporoval, ale nebyla v republikány kontrolovaném Kongresu ratifikována.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.