Čína zřejmě umístila blízko hranic s Ruskem mezikontinentální nukleární střely Dongfeng-41

Global Times/Peking. Čína zřejmě umístila nové balistické střely Dongfeng-41 na severozápadě země a v blízkosti hranic s Ruskem.

Podle všeho se může jednat o odpověď na postoje amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jak Global Times, čínské státní noviny v anglickém jazyce, píše: „Peking bude připraven na tlaky nové americké vlády. Je logické, že Peking konkrétně zdůrazňuje význam Dongfeng-41 jako strategického zastrašovacího nástroje.“

Dále se v textu mluví o tom, že čínská nukleární síla by měla být tak silná, aby žádná země nemohla zemi napadnout za jakékoliv situace. Global Times také obviňují USA z toho, že nerespektují čínskou armádu.

Zpráva ale konkrétně umístění strategických raket přímo nepotvrdila. Jak píše, „Věříme, že tento strategické ostří bude brzy odhaleno.“ S tím, že cílem není oživit teorii čínského nebezpeční, ale dát autoritu čínské armádě.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.