Erdogan dal ultimátum bankám. Chce po nich levné půjčky

Hurriyet/Ankara. Turecký prezident Recep T. Erdogan 17. ledna 2017 požadoval po tureckých bankách otevření kreditních kohoutků pro turecké podnikatele s nižšími úroky, píše turecký deník Hurriyet. Jak řekl, v opačném případě budou banky „stát proti nám.“

Erdogan věří, že tato politika půjček s menšími úvěry pomůže větší soutěži investorů. Naopak mezinárodní investoři takovou politiku nevítají a tvrdí, že by turecká centrální banka měla zvýšit úrokové sazby a postavit se tak inflaci.

Vedle toho Erdogan ve svém projevu tvrdil, že Turecko je od roku 2013 pod útokem. „Popisuji ty, kdo bezohledně používají peníze jako ekonomické teroristy, protože to jinak nejde.“

Turecký prezident potom řekl, že byl v kontaktu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ohledně posílení hospodářských vazeb obou zemí. Podtrhl, že Turecko chce posílit hospodářské vazby obou zemí a do Ruska dovážet více rajčat a hroznového vína, a to na základě cen v turecké liře.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.