Ruské ministerstvo zdravotnictví chce zakázat prodej tabáku všem narozeným po roce 2014

Novaja gazeta/RIA. Podle šetření agentury VCIOM podpořilo 60 % dotázaných zákaz prodeje tabáku lidem narozeným po roce 2014, píše Novaja gazeta s odvoláním na agenturu RIA. Podle šetření iniciativu ministerstva zdravotnictví RF, které připravuje novou protikuřáckou koncepci, podpořilo mezi 51 až 59 % kuřáků.

Na druhou stranu si 54 % dotázaných Rusů nevšimlo celkových změn v souvislosti s plošným zákazem kouření na veřejných místech z roku 2013. 33 % si myslí, že počet kuřáků klesl a 10 % si myslí, že naopak stoupl.

Ministerstvo zdravotnictví podle svého mluvčího zvažuje zákaz prodeje tabáku těm, kdo se narodili po roce 2014 jako další způsob, jak zmenšit počty kuřáků v zemi.  Kouření tabáku zůstává v Rusku stále na vysokém čísle. V daný moment je nový projekt jenom návrhem, který se bude dál připravovat. V současné podobě dokument zakazuje také kouření v komunálních bytech, ve veřejné dopravě, v přítomnosti dětí nebo ve veřejných podzemních podchodech.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.