Victoria Nulandová odchází ze státních služeb. Není sama

Associated Press. Bývalá náměstkyně ministra pro evropské a eurasijské záležitosti Victoria Nulandová podle zprávy AP odešla ze státní služby.  Na ministerstvu pracovala asi 20 let a měla v posledních letech  na starosti rovněž ukrajinskou krizi a politiku USA vůči Ukrajině.

Podle zprávy Nulandová patří k celé řadě amerických diplomatů, kteří se během prvního týdne prezidentství Donalda Trumpa rozhodli odejít z diplomatických služeb.

Následoval ji i její kolega Gregory Starr, který měl na starosti oblast diplomatické bezpečnosti a také Joyce Barrová a Michele Bondová, které působily  rovněž jako náměstkyně ministerstva zahraničí. Odchází také Gentry Smith, který byl šéfem úřadu pro zahraniční mise.

Ačkoliv nikdo z vysokých diplomatů to neřekl přímo, mnozí dávají v soukromé konverzaci najevo svoje obavy či rezervovanost sloužit v nové administrativě, a to kvůli „neortodoxním postojům“ k řadě zahraničněpolitických problémů, které nový prezident má.

Nová administrativa bude stát před úkolem najít náhradu za odcházející diplomaty.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.