Schäuble přiznal chyby v uprchlické politice a nadhodil téma „jednotného sociálního standardu“ pro celou EU

Die Welt. Německý ministr financí Wolfgang Schäuble přiznal v nedělním rozhovoru pro nedělní vydání vydání Die Weltu chyby v uprchlické politice vlády.

Jak ministr financí a politik CDU řekl, vláda se nyní snaží „to, co se nám vymknulo v roce 2015 z rukou zlepšit“. Schäuble k tomu dodal: „My politici jsme lidé a také my děláme chyby. Člověk se ale může alespoň z chyb učit.“

Ministr financí Německa se dále vyjádřil k otázce společných sociálních standardů v rámci Evropské unie. Podle jeho slov má Německo „vyšší sociální standardy než většina evropských zemí. To je důvod, proč mnoho (imigrantů – pozn. redakce) chce do Německa.“

Schäuble pak konstatoval, že v případě, že Německo nebude chtít v dosavadní azylové politice pokračovat, bude potřeba se podívat po tom, zda není možné dosáhnout jednotného či uniformního sociálního standardu pro celou EU. „Zatím je to v Německu tabu.“, dodal dále.

Podle posledních dat stoupl prudce počet obyvatel Německa. Nyní v zemi žije celkem 82 milionů lidí a z nic je celkem 8,7 milionů lidí ze zahraničí.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.