Kazachstán dnes očekává další zvláštní vystoupení prezidenta Nazarbajeva

Tass/Astana. Stránky prezidenta Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva dnes oznámily, že prezident vystoupí ve 21,00 hodin místního času se zvláštním projevem k národu.

Dlouholetý prezident postsovětské republiky ve střední Asii v poslední době zahájil sérii politických reforem, které omezují pravomoci prezidenta ve prospěch parlamentu a vlády. Malá „revoluce shora“ v jedné z nejvýznamnějších postsovětských republik má podle prezidenta posílit stabilitu Kazachstánu.

Obrácení k národu bude tento měsíc už druhé. V prvním Nazarbajev oznámil změny v ústavním uspořádání země, přesun pravomocí prezidenta parlamentu a vládě a jejich celkové posílení. V novém systému má být prezidentem především stratégem v zahraniční politice a v bezpečnostní politice, a také arbitrem mezi jednotlivými větvemi státního aparátu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.