Porošenko chce referendum o vstupu Ukrajiny do NATO

Berliner Morgenpost/Berlín. Ukrajinský prezident Petro Porošenko v rozhovoru pro berlínský deník vyjádřil k možnosti vstupu země do NATO. Na otázku, zda je členství země v NATO realistické odpověděl:

„To, čeho si skutečně vážím, je názor ukrajinského lidu.  Před čtyřmi roky podporovalo členství Ukrajiny v NATO 16 % obyvatelstva. Nyní je toto číslo na 54 %. Jako prezident beru ohled na názor mého národa a vyhlásím referendem o členství v NATO. A pokud to Ukrajinci odhlasují, udělám všechno pro to, abych členství v atlantické alianci dosáhnul.“

Porošenko v rozhovoru také tvrdil, že protiruské sankce fungují a měly by zůstat zachovány. Řekl také, že Ukrajinci podporují členství v Evropské unii, a to 70 %. Považuje to v době Brexitu a populismu za obdivuhodné.

Ukrajinský prezident také deník ujistil, že země má nyní novou protikorupční infrastrukturu, která je jeho slovy fungující.

Petro Porošenko dal berlínskému deníku rozhovor v souvislosti se svou návštěvou v Německu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.