Trump prý plánuje nové sankce proti Íránu

Reuters. Prezident Donald Trump prý zvažuje zavedení nových sankcí na řadu íránských entit ve staze o to vystupňovat tlak na Teherán a zatím vytvořit širší strategii, jak se postavit destabilizačnímu jednání Íránu.

Sdělily to zdroje, které jsou s věcí obeznámeny, píše agentura Reuters. Podle zdroje je Trumpova administrativa připravena na zavedení nových omezení vůči 20 íránským cílům. Věc má být prý oznámena během dneška (tj. pátku).

Sankce mají být pokračováním Trumpovy „jízdy“, která má plnit sliby jeho kampaně na prezidenta. V ní Trump sliboval více agresivní politiku vůči Íránu. Nový balíček sankcí ale nebude porušovat pravidla jaderné dohody, kterou uzavřel prezident Obama v roce 2015.

Zdroj také podtrhnul, že poslední testy balistických raket, které Írán provedl v neděli, vedly k rozhodnutí k novým sankcím přistoupit.

Bílý dům otázku nových sankcí proti Íránu a jejich přípravy odmítnul komentovat.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.