Angela Merkelová má podporu bavorské CSU před volbami, spor o migrační politiků trvá

AP. Sesterská bavorská strana CSU podpořila kandidaturu Angely Merkelové (CDU) před nadcházejícími volbami v září 2017.

CSU ponechala stranou dlouhodobý spor o migrační politiku, kterou s kancléřkou vede. Ukázka jednoty konzervativní CDU-CSU přišla v době, kdy sociálnědemokratická strana oznámila kandidaturu bývalého předsedy EP Martina Schulze na spolkového kancléře. V průzkumech veřejného mínění sociální demokraté posílili.

Bavorská CSU je důležitým spojencem pro CDU. Jejich spojenectví prošlo na konci roku 2015 problémy vzhledem k tomu, že lídr CSU Horst Seehofer i strana se stali otevřenými kritiky Merkelové a její migrační politiky. Panovaly proto obavy, aby se spory nepromítly do volební spolupráce.

Seehofer v pondělí potvrdil, že obě strany jdou do voleb společně a řekl, že Německo je pod vládou Angely Merkelové „ostrovem stability“. Merkelová k tomu řekla, že obě strany daly svoje spory stranou a budou se připravovat na volby v září 2017.

Nicméně nesoulad mezi oběma stranami ohledně migrační politiky pokračuje. CSU požaduje určit roční hranici 200 tisíc nově příchozích uprchlíků do Německa. Seehofer řekl, že bez dohody v této věci, jeho strana nevstoupí do vlády.

Německo přijalo v roce 2015 890 tisíc žadatelů o azyl a v roce 2016 potom 280 tisíc žadatelů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.