Německý ministr financí: Když se MMF stáhne ze záchranného programu, řecký program skončí

Reuters. Německo věří, že Mezinárodní měnový fond (MMF) zůstane v záchranném programu pro Řecku, řekl mluvčí ministerstva financí. Také ale uvedl, že rozhodnutí MMF se z programu stáhnout by znamenalo konec současného programu.

Ministr financí Wolfgang Schäuble už jasně vyjádřil, že pokud se MMF nebude účastnit, “pak program končí”, řekl mluvčí Jürg Weissgerber během tiskové konference, když padl dotaz na očekávané rozhodnutí MMF ohledně Řecka.

Německo, největší evropská ekonomika, chce, aby se MMF na záchranném plánu pro Řecko podílel a dodal mu tak větší důvěryhodnost. Zároveň je Německo proti tomu, aby se Aténám udělilo značné odpouštění dluhu, což zase požaduje MMF.

Berlín je proti velkému odpouštění dluhu, dokud Řecko nedokončí rozsáhlé reformy a nebude mít přebytky rozpočtu 3,5 % ve střednědobém období po skončí záchranného programu v roce 2018.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.