Nigel Farage čelí podezření z aféry a jeho strana z finančních manipulací

The Independent. Podle pondělního vydání britského deníku (The Independent 6.2.2017) bydlí euroskeptický poslanec EP Nigel Farage v domě ze 4 miliony liber s francouzskou političkou Laure Ferrariovou. Bývalý lídr politické strany UKIP Farage to potvrdil, nicméně zcela odmítl, že by se jednalo o aféru.

Laure Ferrariová je ředitelkou think tanku Ústav pro přímou demokracii v Evropě, který byl obviněn z nelegálních převodů veřejných peněz pro UKIP Strana je nyní vyšetřována za to, že přijala 400 tisíc liber v darech od think tanku.

Farage řekl novinám, že své kolegyni jenom vypomáhá, aby měla, kde přenocovat. „Je to někdo, s kým jsem pracoval a znám ho velmi dlouhou dobu a kdo chtěl mít kde přespat bez nutnosti platit. Je to pracovní vztah.“

Podle britských novin poznal Farage francouzskou političku před deseti lety, když Ferrariová pracovala v Bruselu jako číšnice a pomohl ji k prvnímu zaměstnání v Evropském parlamentu.

Díky vyšetřování think tanku a zastavení jeho financování se Ferrariová musela vystěhovat ze svého bytu.

Nigel Farege médiím potvrdil, že většinu týdne bydlí sám, ale odmítl, že by se se svou současnou ženou rozešel.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.