EU vytvořila fond na rozvoj Afriky. Chce tak zabránit migraci

Africanews. Evropská unie oznámila založení rozvojového fondu pro Afriku v hodnotě celkem 47,46 miliard dolarů, který má pomoci Nigerii a dalším africkým zemím v hospodářském růstu a rozvoji.

EU už připravuje nutnou strukturu pro realizování celého projektu. Cílem fondu je utvořit pozitivní prostředí a nastartovat rozvoj v afrických zemích, protože velká část lidí chce z Afriky odejít. EU tímto způsobem snaží postupně zastavit příliv migrantů do zemí EU.

Fond má konkrétněji pomoci vytvořit těmto zemím potřebnou infrastrukturu a podmínky k tomu, aby mohly přilákat pozornost zahraničních investorů.

Celá iniciativa je součástí nového programu EU, který je zaměřený na oslabení migračního proudu z Afriky a byl odsouhlasen minulý týden summitem na Maltě. Další kroky obsahují spolupráci s Libyi ohledně ochrany hranic v severní Africe před pašováním lidí a také připsání nových zdrojů pro agentury OSN, které mají na starosti uprchlický problém.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.