Corbyn neplánuje odstoupit z čela labouristů

The Independent (09.02.2017). Zdroje blízké Jeremy Corbynovi, lídrovi britské Labouristické strany, odmítly, že jejich stranický šéf v soukromí mluvil o plánech odstoupit z postu předsedy strany, píše The Independent.

Zprávy o tom, že Corbyn se chystá na to čelo strany opustil, publikoval deník Manchaster Evening s tím, že v levém křídle strany probíhalo manévrování právě v souvislosti s Corbynovým odchodem.

Nicméně zdroje, které The Independent oslovil, sdělily, že se jedná o nesmysly či pomluvy.

Clive Lewis, jeden ze členů stínové vlády a klíčový spojenec Jeremy Corbyna v důsledku hlasování o Brexitu ze stínového kabinetu odsoupil. Právě o Lewisovi se přitom mluvilo jako o možném předsedovi strany. Podle The Independentu se jedná pro Corbyna o výraznou ztrátu. Lewis patřil k jeho hlavním zastáncům ve straně.

Lewis nesouhlasil s Corbynovým postojem k Brexitu. Ten včera drtivou většinou podpořila britská dolní komora parlamentu. Pro bylo 494 poslanců a proti 122. Lewis Brexit nepodpořil, zatímco Corbyn ano. Nyní se bude článek 50, který dá premiérce Therese Mayové svolení parlamentu, aby zahájila rozvázání mezinárodní dohody s EU, projednávat ve v horní komoře.

Pozici Corbyna neposiluje poměrně slabá voličská podpora labouristů, napsal The Independent.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.