Bezpečnostní poradce Bílého domu Flynn rezignoval

Reuters. Bezpečností poradce Michael Flynn v pondělí večer nakonec rezignoval na svůj post potom, co se zjistilo, že projednával ruské sankce s velvyslancem Ruska v USA a neřekl o tom pravdu viceprezidentu Pencovi.

Flynn rezignoval několik hodin poté, co ministerstvo spravedlnosti varovalo Bílý dům před tím, že Flynn může být lehko vydíratelný kvůli svým ruským kontaktům.

Odchod Flynna, píše agentura Reuters, by měl schladit Trumpovy snahy o to naladit vztahy s Ruskem. Flynn byl považován za jednoho z nejvýraznějších zastánců kurzu pro zlepšování politiky s Ruskem. Trump nyní čelí velké opozici v republikánské části kongresu, která je proti takové politice.

Připomeňme, že k rezignaci bývalého amerického generála vedla zveřejnění informací o rozhovorech s ruskými vládními představiteli v době, kdy Flynn nebyl ve veřejném úřadu. Takový postup je podle amerického práva protiprávní. V zahraniční politice nemohou jednat soukromé osoby.

Ve svém rezignačním dopise se Michael Flynn všem, které uvedl v omyl ohledně svého telefonického rozhovoru s ruským ambasadorem, omlouvil.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.