WSJ: V Bílém domě vládne chaos a Flynn byl jeho první obětí

Přečetli jsme: Wall Street Journal, tištěná edice 15.02. 2017, s. A5. Podle středečního vydání Wall Street Journalu je bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn první obětí chaosu, který v Bílém domě probíhá. Noviny naznačují, že Flynn byl trnem v oku Rexe Tillersona a Jima Mattise už před nástupem Trumpa do úřadu.

Prvních pár týdnů Trumpovy administrativy doprovází podle deníku chaos, ztráta podpory některých republikánů, kritika z řad vlastní strany, neupřímnost a také potenciálně eticky problematické momenty.

Několik výborů amerického kongresu nyní vyšetřuje možnou roli Ruska ve volbách v roce 2016. Výbor dohledu se zajímá o otázky střetu zájmů a ochrany utajovaných informací.

Jedna z hlavních poradkyň prezidenta Trumpa Kellyanne Conwayová je vyšetřována kvůli etickým problémům a hrozí jí disciplinární řízení. Jedná se o to, že Conwayová měla v televizním rozhovoru podporovat řadu výrobků, které prodává dcera prezidenta Trumpa Ivanka.

Conwayová také vystoupila v televizi s prohlášením, že M. Flynn má plnou důvěru prezidenta. To neodpovídalo slovům mluvčího Bílého domu Spicera, který hodinu na to řekl, že Trump se zabývá hodnocením Flynnova případu.

Další nepříjemnosti vznikly kolem hodnocení činnosti šéfa Trumpova sekretariátu Priebuse, který byl veřejně kritizován jedním z Trumpových přítel, píše WSJ dále.

Nakonec WSJ informuje, že podle jeho zdrojů byl Micheal Flynn zdrojem problémů už před Trumpovou inaugurací. Podle novin to byl Trumpův stratég Steve Bannon a jeho zeť a hlavní poradce Jared Kushner, kdo museli dva dny před inaugurací Trumpa uklidňovat obavy Rexe Tillersona a Jima Mattise (nyní minitra zahraničí a ministra obrany) z Flynna jako poradce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.