CNN: Pentagon navrhne Trumpovi pozemní operaci americké armády v severní Sýrii

CNN. Ministerstvo obrany USA by mohl navrhnout poslat pozemní jednotky americké armády do oblastí severní Sýrie. Podle zdrojů z ministerstva obrany je možné, že k takovému kroku dojde. Informuje o tom stanice CNN.

Nicméně vládní úředníci také upozornili na to, že je to rozhodnutí, které je v pravomoci prezidenta Donalda Trumpa. Ten pověřil ministerstvo připravit návrhy, jak bojovat proti Islámskému státu.

Takový krok by významně posílil operace americké armády v Sýrii. Do této doby v Sýrii operovaly jenom malé speciální jednotky, které pomáhaly vycvičit místní, jak CNN tvrdí, „proti Islámskému státu bojujícím opozičním jednotkám“ na zemi.

Jak zdroje z ministerstva dodaly, jedná se o návrh řešení a námět k diskuzi. Minulá prezidentská administrativa Baracka Obamy přitom nevítala možnost americké pozemní operace v syrském konfliktu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.