V Oděse byl unesen poslanec Bloku P. Porošenka

Gazeta. 112 Ukrajina. Novoe vremja. Ruský deník Gazeta.ru informoval, že v ukrajinské Oděse došlo k únosu poslance Alexeje Gončarenka, který zastupoval politickou stranu prezidenta Petro Porošenka. Deník se odvolává na informace ukrajinského zpravodajského webu 112 Ukrajina.

Státní orgány i ukrajinská tajná služba SBU nasadily všechny síly. Ve čtvrtek odpoledne ukrajinská média (konkrétně Novoje vremja) informovala, že došlo k zatčení tří podezřelých z únosu. Zároveň se začalo spekulovat o tom, že objednavatelem únosu byl poslanec okresní rady v Oděse, jehož syn zemřel při tragédii 1. května 2014. Mluvčí prokuratory sdělil, že poslenec „měl motiv“ k únosu, ale podrobnosti nesdělil.

Únosci se chystali na to, poslance zbavit zraku pomocí kyseliny a zlámat mu kolenní klouby. Tomu se prý policejním orgánům podařilo zabránit. Gončarenko je nyní v bezpečí.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.