USA a Rusko nebudou vojensky spolupracovat

TASS. Pentagon a ministerstvo obrany USA neobnoví spolupráci, která je zakázaná zákonem, ale řeč jde o tom, že obě země budou v kontaktu, aby nedošlo k nedorozumění. Řekl to generál Joseph Dunford, šéf Výboru náčelníků štábu armády USA.

Minulý týden se Dunford sešel se svým ruských protějškem Valerijem Gerasimovem v Baku. Jak Dunford nyní upřesnil: „Je nutné chápat, že k setkání s mým kolegou minulý týden nedošlo v kontextu změny politiky.“

Podle slov amerického generála obě strany v Baku žádnou spolupráci vojenského typu nediskutovaly. Dunford řekl, že se s Gerasimovem sešel, aby snížil risk nedorozumění a udržel otevřené komunikační kanály.

Na udržování dalších kontaktů se obě strany dohodly. Jak ještě Dunford doplnil, zákon na financování Pentagonu pro rok 2017 zakazuje americkým vojákům spolupracovat s Ruskem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.