Čína odmítla, že by byla pod americkým tlakem ohledně Severní Koreji

Reuters. V pátek Čína oficiálně odmítla, že by se ocitala pod tlakem Washingtonu v souvislosti se svou rolí v problému Severní Koreji. Peking vidí konflikt jako otázku, která je a měla by se řešit mezi Washingtonem a Pchjongjangem.

Čína už jasně ukázala, že je proti pokračování severokorejského nukleárního programu a pro celkovou de-nuklearizaci Korejského poloostrova. Dále potvrdila, že je pro politiku dalších sankcí, na platformě OSN. Nicméně Peking dal také najevo, že je jeho vliv na severokorejský režim přeháněn a že je na Washingtonu, aby se severokorejským režimem začal jednat.

Peking tak reagoval na Trumpovy výroky ohledně jeho možností zastavit místní režim pokračovat ve vývoji nukleární zbraně a dalších balistických testech.

Nedávno Čína rozhodla, že nebude nakupovat v Severní Koreji uhlí, a to zatím do konce roku 2017. Embargo znamená pro Severní Koreu citelné finanční ztráty – především ztrátu přísunu zahraničních valut.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.