Trump požaduje prudký nárůst výdajů na obranu

New York Times. Americký prezident Donald Trump podle informací čtyř úředníků v Bílém domě bude požadovat prudký nárůst státních výdajů na obranu, a naopak snížení výdajů pro některé domácí agentury v rámci přípravy nového státního rozpočtu. Škrty ale mají být takové, že budou plnit prezidentův slib, že nechá sociální zabezpečení a Medicare na pokoji.

Výrazná snížení výdajů v řádu desítek miliard bude prezident požadovat například v případě ministerstva zahraničí a Agentury pro ekologickou ochranu. Programy pro sociální zabezpečení, mimo těch penzijních, budou také značně omezeny.

Informace o plánech na nový rozpočet se objevily den před úterním Trumpovým vystoupením před oběma komorami amerického parlamentu.

Zdá se, že také v tomto případě zůstal Trump „svůj“, protože návrhy nebyly předjednány, jak tomu bylo doposud zvykem. Očekává se tak odpor státních agentur a samozřejmě velký odpor opozičních Demokratů. Konečné slovo ohledně nového státního rozpočtu bude mít parlament.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.