Hugo Chávez je historicky nejoblíbenější venezuelský prezident

Venezuela Analysis. Bývalý prezident Venezuely Hugo Chávez Frías je nejoblíbenějším prezidentem v historii země, uvedl výzkum provedený nezávislým think tankem Hinterlaces.

79 % dotazovaných uvedlo, že Chávez byl nejoblíbenějším prezidentem, na druhém místě s velkým odstupem skončil Carlos Andres Perez.

Výzkum ukazuje, že Chávez je stále vysoce oceňován velkou většinou Venezuelanů, a to navzdory jeho úmrtí 5. března 2013.

Bývalý výsadkář a lídr bolívarské revoluce zvítězil hladce ve všech kategoriích výzkumu a byl také označen za nejvíce demokratického prezidenta (51 %), a nejefektivnějšího prezidenta (57 %). 61 % respondentů také uvedlo, že Chávez se nejvíce zajímal o těžkou situaci chudých, a 83 % uvedlo, že to byl prezident, který nejvíce ukázal své vůdcovské kvality.

Perez celkově skončil ve výzkumu druhý, nejlepšího umístění v kategorii demokratický prezident s 18 % respondentů. Ovšem Chávezův nástupce Nicolas Maduro, ale i pravicová koalice mají dnes velmi nízkou úroveň popularity.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.