Britský ministr financí Hammond: Velká Británie potřebuje kvůli Brexitu finanční rezervu

Reuters. Britský ministr financí Hammond naznačil, že bude držet rezervu, aby provedl ekonomiku blížícím se Brexitem, a že tedy není dost velký prostor pro další výdaje, a to navzdory dobrým zprávám o možnosti půjček.

Uvedl také, že napětí mezi ostatními zeměmi EU se poněkud oslabilo poté, co premiérka Theresa Mayová šokovala své kolegy tím, že řekla, že žádná dohoda je lepší než špatná dohoda.

Britská ekonomika se zatím s počátečním šokem z červnového referenda vypořádala výborně, což znamená, že růstové předpovědi v rozpočtu byly posíleny.

„Zajistím, aby naše ekonomika byla odolná a abychom měli rezervu.“, řekl.

Britská vláda je pod tlakem, aby navýšila výdaje na zdravotnictví a také na péči o seniory. Navzdory dosavadnímu dobrého výkonu britské ekonomiky, je další vývoj zamlžen odchodem z bloku, který odebírá více než polovinu britských exportů.

Hammond také řekl, že odchod Británie je vnímán v EU už více jako sdílený problém a že se více objevuje pragmatický přístup.

Hammond chce vytvořit polštář pro dopady odchodu Británie z EU, ale také zamýšlí napravit dlouhodobý problém spočívající v nízké nárůstu produktivity, která ekonomiku činí závislou na volatilní spotřebě. Vláda bude více vydávat na školení mladých lidí, čímž odpovídá na obavy firemního sektoru, kteří mají strach z odchodu zahraničních pracovníků.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.