Čína dala prozatímní povolení pro 38 obchodních značek Donalda Trumpa

AP. Čína dala předběžné povolení pro celkem 38 obchodních značek prezidenta Donalda Trumpa a jeho rodiny, který mají působit nově na čínském trhu. Jde, jak napsala agentura AP, o obchodní značky z oblasti hotelového byznysu, pojištění nebo k službách oblasti ochrany a eskortových služeb.

Trumpovy právníci podali žádosti o povolené v dubnu roku 2016 ve stejné době, kdy Trump v rámci prezidentské kampaně ostře kritizoval Čínu. Kritici k tomu dodávají, že Trumpovo rostoucí portfolio značek představuje nyní konflikt zájmů.

Informace o předběžné registraci vydal čínský úřad 27. února. Konečné rozhodnutí padne po uplynutí odvolací lhůty 90 dnů.

V případě, že by se ukázala, že se Trumpovi a jeho firmám dostalo v Číně zvláštního zacházení, tak by se mohlo jednat o porušení americké ústavy. Prezident podle ní nesmí přijímat nic cenného od cizích vlád.

Podle slov Dana Plane, který pracuje pro hongkongskou konzultační firmu v oblasti intelektuálního vlastnictví, bylo rozhodnutí čínských úřadů nezvykle rychlé. Čínští právníci Donalda Trumpa odmítli celou věc komentovat.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.