Ministr zahraničí USA potvrdil trvanlivost sankcí proti Rusku

TASS. Nová americká administrativa je připravená pokračovat v sankcích, zavedených proti Rusku v reakci na připojení Krymu a na situaci na Donbase. Po úterním setkání to potvrdil mluvčí ministra zahraničí USA Rex Tillerson po jednání se svým ukrajinským protějškem Pavlem Klimkinem.

Schůzka obou ministrů se týkala především vnitropolitické situace na Ukrajině, postupu reforem ale Tillerson při ni také vyjádřil obavy ve vztahu k plnění dohod z Minsku z února 2015 ze strany Ruska. Sankce budou pokračovat do té doby, dokud Rusko nevyplní svoje povinnosti na Donbase a také vůči Krymu. Detailní program ukrajinské politiky nové administrativy ale uveřejněn nebyl.

Agentura připomenula slova Tillersona z letošního ledna, ve kterým připustil možnost přiznání připojení Krymu k Rusku, ale jen na základě širší dohody, ve které by také figurovala Ukrajina.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.