Elon Musk nabídl řešení energetické krize v jižní Austrálii

Reuters. Šéf Tesly, Elon Musk, nabídl pomoc australskému státu, který je nejvíce závislý na obnovitelné energii. Chce ho uchránit od blackoutů (tj. výpadku proudu) tím, že nainstaluje úschovnu baterií na 100 megawatt hodin za 25 milionů dolarů za pouhých sto dnů od podepsání smlouvy.

Nabídka přišla po sérií výpadků elektřiny ve státě Jižní Austrálie, včetně blackoutu, který ochromil průmysl na dva týdny a rozpoutal obavy o dalších výpadcích po celém národním trhu kvůli nedostatečným dodávkám.

Musk oznámil nabídku na sociálních médiích a vláda uvedla, že zváží podporu pro návrh firmy Tesla.

Tesla zahájila svůj projekt Powerwall 2, neboť Austrálie je dominantním trhem pro solární panely na střechách. Uchování energie pomocí baterií je jedna z možností, kterou vládu zvažuje, aby zajistila spolehlivé energetické dodávky pro zemi, která je stále více závislá na přerušovaném větru a solární energii.

Po létu, které lámalo rekordy, varoval australský energetický operátor, že východní Austrálie zoufale potřebuje více plynových elektráren během dvou let, aby zajistila záložní zdroj energie pro zdroje větrné a solární a zabránila tak blackoutům.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.