Řecko očekává dohodu s věřiteli během dubna

Reuters. Řecko oznámilo, že doufá v dohodu se svými věřiteli během dubna a pracuje na překlenutí rozdílů v oblastech penzijní reformy, energetické reformy a reforem trhu práce.

Odpovědnost není jen na řecké vládě, ale také na EU a na MMF, připomněl mluvčí řecké vlády.

Tři řečtí ministři, včetně ministra financí, jsou tento týden v Bruselu a pokouší se najít shodu s věřiteli na reformách, které jsou nutné, aby věřitelé mohli podepsat revizi záchranného balíčku a mohla tak být uvolněna další splátka pomoci.

Atény se pokoušejí o „komplexní dohodu“ s věřiteli, která by se také týkala záměrů věřitelů ohledně restrukturalizace řeckého dluhu.

Je potřeba dohody na „technických reformách“ včetně zpozdilé reformy o energetice a trhu práce, než se přejde k diskusím o opatřeních střednědobého horizontu, která se týkají samotného dluhu a shody na úrovni primárního přebytku rozpočtu.

MMF se také musí rozhodnout, zda se bude nebo nebude účastnit řeckého záchranného balíčku v hodnotě 86 mld. euro, neboť MMF vyjádřil vážné obavy ohledně udržitelnosti dluhu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.