Trump plánuje nový úřad pro zavádění myšlenek z byznysu do vládnutí

AP. Prezident USA Donald Trump plánuje zřízení nového úřadu, který bude hledat v byznysu nápady pro zlepšení vládnutí státu. Úřad pro americké inovace, jak se bude nový úřad jmenovat, by měl podle posledních informací řídit Trumpův zeť Jared Kushner. O těchto plánech jako první informovaly noviny Washington Post.

Úřad se bude zpovídat přímo prezidentovi Trumpovi. Na tomto nejnovějším projektu pracují ředitel Národní ekonomické rady Gary Cohn, poradkyně prezidenta pro hospodářskou iniciativu Dina Powellová, asistent prezidenta pro strategické iniciativy Chris Liddell a Reed Cordish, který asistuje prezidentovi ohledně mezivládních a technologických iniciativách. Všichni mají velké zkušenosti z obchodování.

Nápad zřídit podobný úřad se zrodil hned po Trumpově inauguraci a nástupu do úřadu prezidenta. Skupina se od té doby scházela a začala diskutovat s výkonnými manažery z různých sektorů  změny ve federálních programech. Oblasti, kde se doufá v zavedení inovací z byznysu jsou například záležitosti vojenských veteránu, zlepšení rozvoje pracovní síly nebo programy proti opiové závislosti.

Dcera Donalda Trumpa Ivanka se budu věnovat problematice rozvoje pracovní síly, dodala agentura AP na závěr.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.