Bělorusko zavede systém monitorování občanské bezpečnosti, řekl Lukašenko

Belta. Běloruský prezident Alexandra Lukašenko oznámil vznik republikového systému monitorování občanské bezpečnosti. Jak řekl, podobné systémy už fungují i jinde ve světě a ukázaly se jako efektivní.

Podle Lukašenka dojde zavedením takového automatizovaného procesu sledování a prevenci událostí, které s sebou přinášejí hrozbu, a dále také ke zvýšení úrovně právního pořádku v zemi.

Vedle toho ji vidí jako možnost, jak osvobodit velké množství pracovníků a zdrojů v těchto sférách. „To znamená optimalizovat struktury konkrétních státních orgánů“, dodal dále na adresu návrhu.

Podle ministra vnitra Igora Šuněviče uvede nové prvky občanské bezpečnosti v podobě videozáznamů, místního sledování kamerami, zavedení nových detektorů požáru, dýmu, drog a návykových látek, výbušnin nebo radioaktivního materiálu. Návrh také zahrnuje vytvoření jednotné komunikační sítě pro předávání informací.

Oznámení přišlo krátce poté, co v Bělorusku došlo k protestům se sociálním podtextem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.