Trump překvapil. Jak je to se Severní Koreou si nechal vysvětlit od čínského prezidenta. Za 10 minut.

Vox. Prezident Donald Trump podle informací Voxu a s odvoláním na článek novin Wall Streat Journal (13. dubna 2017, s. A2) zjistil, že to s čínsko-severokorejskými vztahy „nebude tak jednoduché“ jak doposud věřil.

Trump se svěřil s tím, že před jednáním s čínským prezidentem věřil v tom, že Čína může nukleární problém Severní Koreje hned vyřešit. Prezident Si mu  pak trpělivě vysvětlil, dějiny čínsko-korejských vztahů. A Trump v reakci na to změnil svůj názor.

„Poté, co jsem deset minut poslouchal, jsem si uvědomil, že to tak jednoduché nebude.“, sdělil Journalu prezident. „Cítil jsem se poměrně silně, že mají obrovskou moc nad Severní Koreou…ale není to co jste si mysleli.“

Zpravodajský web Vox si k tomu neodpustil vlastní a značně ironický komentář.

Trump myslel, že Čína dokáže vyřešit severokorejský problém, dokud mu čínský prezident zdvořile nevysvětlil, že ne.

Zdá se, že prezident USA dostává základní fakta od čínského prezidenta, i když by si je mohl najít sám na Googlu či je dostat od jednoho z mnoha vládních expertů na Severní Koreu.

Trump došel k hlubokému uvědomění o jednom z nejnebezpečnějších konfliktů na zemi za deset minut konverzace.

Prezident dostává informace o východoasijských záležitostech z úst lídra Číny, která je největším rivalem USA v regionu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.