Argentina věří, že by Brexit mohl vést k posunu ohledně Malvínských ostrovů

Reuters. Argentina věří v to, že Brexit by jí mohl pomoci najít v budoucnosti více podpory v rámci zemí Evropské unie v otázce územního sporu s Velkou Británii kolem Malvínských ostrovů, řekla argentinská ministryně zahraničí Susana Macorra v Bruselu.

Macorra nicméně také při své návštěvě v Bruselu řekla že v současné chvíli jsou takové úvahy v konkrétní podobě předčasné. Jak řekla, Argentina bude situaci kolem Brexitu sledovat. Mluvčí služby zahraniční politiky EU odmítl věc komentovat.

Spor o Malvíny se táhne už od 18. století a v roce 1982 vyústil v krátkou válku mezi Argentinou a Velkou Británii.

Argentinské naděje na posun v otázce Malvín jsou součást širšího problému, který Brexit vyvolal – nejistota kolem území, která Británii zůstala po rozpadu jejího světového impéria. Týká se to také Gibraltaru, na jihu Španělska, které patří Velké Británii a kolem něhož existuje územní spor.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.