Bernie Sanders se snaží přilákat k Demokratům více mladých lidí

AP. Bývalý kandidát Demokratů Bernie Sanders plní svůj volební slib a snaží se podporovat a přivést do Demokratické strany více mladých lidí. Sanders v boji o demokratickou nominaci své strany zaujal mnoho mladých Američanů, i když nominaci nakonec získala Hillary Clintonová.

V současnosti se Sanders snaží o celostátní kampaň, která by měla přilákat mladé ke straně, i když její výsledky jsou zatím nejasné. Sandersovo turné se zaměřilo na 8 států, ve kterých v listopadu 2016 vyhrál Donald Trump.

„Všude v této zemi nyní vidíme mladé lidi, kteří chtějí kandidovat. Za tím vším tady je nakonec hlavně víra v to, že abychom mohli uchovat naší demokracii, musíme přivést miliony lidí, v té či oné formě, do politického procesu.“, řekl Sanders agentuře AP na jednom ze svých shromáždění ve státě Omaha ve čtvrtek.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.