„Noc barikád“ proti Macronovi a Le Penové

Le Monde: Dnes ve večerních hodinách došlo na náměstí Bastily v Paříži k potyčkám mezi militantními skupinami místních antifašistů a pořádkovými silami.

Několik stovek „antifašistů“ se v prostorách náměstí a v okolních ulicích začalo shromažďovat už v odpoledních hodinách. Někteří z nich byli oblečeni v černém. Navečer došlo ke střetům těchto skupinek s policií, při kterých se „antifašisté“ snažili použít petardy a házeli na policisty prázdné lahve.

Demonstranti skandovali hesla proti oběma postupujícím kandidátům prezidentských voleb. Vyzvali k nutnosti stavět proti Macronovi a Le Penové barikády. Nabádali k „noci barikád“ a vyjadřovali odhodlání neuznat výsledek prezidentských voleb ve druhém kole, ať už bude jakýkoliv.

Podle demonstrantů jsou letošní prezidentské volby jen „maškarádou“ a lidé jako Macron, Le Penová nebo Fillon kandidují do Elysejského paláce jenom proto, aby prodloužili vládu oligarchie, která „konfiskovala moc a ukradla bohatství lidem“ (qui confisque le pouvoir et vole les richesses au peuple). „Oni nemají žádnou legitimitu.“  (Ils n’ont aucune legitimité).

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.