FT: Německo zaznamenalo nárůst kriminality spáchané žadateli o azyl

Financial Times. Na vině jsou prý stísněné podmínky, náboženské napětí a demografie uprchlíků, napsaly noviny Financial Times.  

Německo zaznamenalo velký nárůst kriminality spáchaný žadateli o azyl. Tento vývoj bude jistě uchopen Alternativou pro Německo, která protestuje proti liberální uprchlické politice Angely Merkelové, píší Financial Times.

Čísla, která zveřejnilo ministerstvo vnitra ukazují, že asi 174 000 imigrantů ze zemí mimo EU bylo podezřelých ze spáchání zločinu v minulém roce. Jedná se o nárůst o 52 % oproti roku 2015.

I když úřady tvrdí, že většina imigrantů je mírumilovná a dodržuje zákony, je zde tvrdé jádro opakovaných narušitelů zákona, kteří přispěli k nárůstu násilných zločinů v roce 2016. Obavy vzrostly  po útoku tuniského uchazeče o azyl s vazbami na tzv. Islámský stát na vánočním trhu v Berlíně. Vlna sexuálních útoků zasáhla Kolín nad Rýnem na nový rok 2015 a podpořila obavy, že imigrace zvýší  míru sexuálních zločinů, konstatují FT dále.  

Statistika zločinu vydaná v pondělí ukázala, že imigranti jsou zodpovědní za 35 % kapesních krádeží, 11 % vloupání a téměř 15 % případů vážného ublížení na zdraví. Německý ministr vnitra uvedl, že „zločiny spáchané žadateli o azyl zaznamenaly minulý rok disproporční nárůst – „nemůžeme to nijak lakovat.“ Uvedl také, že pokud jde o násilné zločiny bylo zde o 90 % více podezřelých imigrantů v roce 2016 než minulý rok. Thomas de Maiziére citoval, že jsou zde faktory jako „stísněné podmínky v ubytovnách pro uprchlíky“, a další potenciálně výbušné etnické a náboženské napětí mezi skupinami imigrantů. A také podotkl, že mnoho z uprchlíků jsou mladí muži ve věku 18-21 let, tedy skupina, v níž je míra kriminalita, i mezi Němci, čtyřikrát vyšší než je to u průměrné populace.

Ministr zopakoval nový tvrdý německý přístup k žadatelům o azyl, kteří spáchají zločin. Minulý rok vláda zvýšila pravomoci soudců k deportaci cizinců, kteří byli odsouzeni za závažné zločiny jako např. sexuální násilí. „Kdokoliv zde spáchá závažný zločin, ztratí zde právo pobytu,“ uvedl. Ze dvou milionů podezřelých z trestního činu v Německu v roce 2016, jich bylo 616 000 „ne-Němců“, tedy asi 30 % celku. Je zde také 6,7 % násilných trestných činů, což je vývoj, který ministr vnitra nazval „budíčkem pro nás všechny.“ Případy vražd a zabití se zvýšily o 14 %, znásilnění a sexuálního násilí o 13 % a vážného ublížení na zdraví o 10 %.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.