Po 100 dnech v úřadě si Trump udržel podporu svých voličů

Politico. Většina voličů Donalda Trumpa stojí po sto dnech jeho vládnutí za ním, ukázal výzkum veřejného mínění University of Virginia. Jde celkem o 93 % voličů, kteří Trumpovu práci schvalují. O výzkumu píše politický web Politico.

Jenom 7 % z jeho voličů je s Trumpem v úřadě nespokojeno. Podle slov Glena Bolgera, republikánského analytika, který se na výzkumu podílel, jsou „Trumpovi voliči zvláště loajální a podporují člověka, kterému dali v listopadu hlas.“ Podle Bolgera nemá mediální obraz prezidentování Trumpa na jeho voliče vliv.

Zdá se, že voliči Trumpa vnímají prezidentovo chování jako důkaz splněných slibů. Jak řekl jeden z jeho podporovatelů „Řekl, že něco udělá a hned začal jednat a ne říkat, ‚No to víte, přechod a tak dále.'“A k tomu dodal, že Trump “ šel na věc. Hned z místa šel pracovat.“

Podpora Trumpa mezi jeho voliči ale není absolutní. 51 % spíše Trumpovu politiku schvaluje a 42 % ji silně schvaluje.

Zatímco někteří Trumpovi voliči jsou nervózní z některých prvků prezidentova počátečního prezidentství, i ti, kdo jsou spíše skeptičtí nebo neochotní v jeho podpoře říkají, že si ještě zaslouží šanci.

Výzkum také ukázal, že 27 % Trumpových voličů nebylo ochotných se se svojí volbou veřejně svěřit, což také vysvětluje, proč předvolební průzkumy dávaly větší šance Hillary Clintonové, jak dodal analytik Bolger.

Průzkum rovněž ukázal, že pro 88 % voličů Donalda Trump je tisk národním nepřítelem a že 45 % z nich nemá v lásce Trumpův oblíbený komunikační prostředek – Twitter.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.