Bílý dům uvádí, že se Trumpovi podařilo izolovat v OSN Rusko, a to s pomocí Číny

White House. Na webu Bílého domu byla publikována tisková zpráva o činnosti administrativy Donalda Trumpa po prvních 100 dnech v úřadu.

V sekci o bezpečnosti se vedle toho, že Trump posílil rozpočet obrany na 54 miliard dolarů a vyjednal lepší kontrakty se zbrojaři, což mělo vést k ušetření peněz daňových poplatníků, uvádí následující: „Prezident poslal vzkaz světu o svých promptních a rozhodných rozkazech útokem na syrskou leteckou základnu, která vypustila strašlivé chemické zbraně na nevinné civilisty. Dále izoloval Rusko a Sýrii v OSN díky úspěšné diplomacii s prezidentem Číny Su Ťin-pchingem.“

Dále se v seznamu píše, že Trump „pracoval na izolování Severní Koreji a umístil vojenská aktiva, aby konfrontoval provokativní raketové zkoušky režimu.“

V sekci zahraniční politika se dále sděluje, že Trump za prvních 100 dní učinil 70 telefonátů s celkem 38 představiteli zemí světa a setkal se bilaterálně s celkem se 17 světovými lídry.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.