Barack Obama bude inkasovat 400 000 dolarů za projev

Guardian. Britský Guardian přináší informaci o vystoupení Baracka Obamy, bývalého amerického prezidenta, na konferenci firmy Wall Streetu. Honorář je 400 000 dolarů.

Guardian upozorňuje, že Barack Obama dříve finanční sektor kritizoval. Odměna za přednášku je ve srovnání s Hillary Clintonovou a jejími přednáškami pro Goldman Sachs téměř dvojnásobná.

Ještě v roce 2009 Obama tvrdil, připomíná dále Guardian, že nebyl zvolen proto, aby „pomáhal hromadě zazobanců, bankéřů na Wall Street.“

První zprávu přinesly Fox News, citujíc Hanka Sheinkopfa, demokratického konzultanta: „On šel do útoku proti Wall Street a teď ho krmí ti, které nazýval zazobanci. Je to více pokrytecké než ironické.“

Není ovšem jediný, spíše se tak zařadil mezi ostatní politické veterány, píše Guardian. Bill Clinton údajně za projev v Hong Kongu pro Ericsson inkasoval 750 000 dolarů. Podobně jsou na tom britští politici. Například Blair dostal za projev na Filipínách 390 000 liber.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.