Belgický tisk sděluje: Vede Macron s 62 až 64 procenty hlasů

La Libre. France 24. Belgický deník La Libre na svých internetových stranách sděluje, že ve druhém kole prezidentských voleb vede kandidát En marche Emmanuel Macron před kandidátkou Front National Marine Le Penovou poměrem hlasů přibližně 60 procent ku 40 procentům. Údaj, který se vážek 16. hodině našeho času, mluví o 62 až 64 procentech ve prospěch Macrona.

V tuto hodinu mají belgické zpravodajské servery k dispozici zatím poslední údaj o voličské účasti ve druhém kole, který je z 12 hodiny. Do té doby navštívilo volební místnosti ve Francii a v zámořských departementech 28,23 procent voličů, což je o něco méně než při posledních prezidentských volbách v roce 2012 v tutéž dobu.

Belgická média sledují francouzské prezidentské volby a zveřejňují své průběžné odhady výsledků, jelikož nejsou vázána francouzským volebním zákonem, který toto jednání v den voleb svým médiím zapovídá. Francouzské volby do Elysejského paláce tvoří jedno z hlavních témat zpravodajství belgických televizí a rozhlasových stanic.

Oba kandidáti na prezidentský úřad mají svou vlastní volební povinnost už za sebou. Emmanuel Macron odvolil v 11 hodin ve volebním okrsku Touquet a Marine Le Penová tak učinila přibližně v tutéž dobu v Hénin-Beaumont.

Podle zdroje francouzské televize France24 se volební účast  v 17 hodin zvýšila na 65,30 procenta oprávněných voličů.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.