Německo chystá reformu v armádě v odpovědi na pravicový extremismus v jejích řadách

Reuters. Poté, co byl v německé armádě objeven případ už dvou sympatizantů extrémní pravice dojde v německé armádě k reformám, sdělila ministryně obrany Ursula von der Leyenová.

Reformy budou podle všeho zahrnovat také revizi zakládajících principů německé armády, na nichž Bundeswehr stojí po roce 1945.

V úterý německá policie zadržela dalšího sympatizanta s extrémní pravicí v řadách Bundeswehru. Vyšetřovatelé oba vojáky podezírají se spiknutí s cílem zorganizovat extremistický útok a obvinit z něj následně imigranty. Ministryně čelí nyní většímu tlaku ohledně tohoto problému.

V armádě probíhá vyšetřování, které se týká pronikání této ideologie. V této souvislosti ministryně von der Leyenová, jedna z nejbližších spolupracovnic A. Merkelové ve vládě, řekla, že německá armáda potřebuje vhodnější a výkonnější systém pro zjištění podobných incidentů a potenciálních hrozeb a také politické vzdělávání mužstva.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.