Marine Le Penová se politicky rozešla s konzervativní neteří. Kvůli sporům o směřování strany

Financial Times. V důsledku volební porážky to ve straně Marine Le Penové Národní frontě jiskří. Vyvrcholil latentní spor o směřování strany mezi Marine Le Penovou a její neteří Marion, napsaly Financial Times s odvoláním na deník Le Monde.

Neteř Marine Le Penové Marion Maréchal-Le Penová, která patřila k vlivným členům strany, oznámila, že za stranu nebude kandidovat v nadcházejících parlamentních volbách.

Spory mezi Marine a Marion o směřování strany jsou staršího data. Nynější odchod Marion z aktivní politiky byl odůvodněn oficiálně osobními důvody.

Maréchal-Le Penová představovala ve straně jihofrancouzskou členskou základnu a směřovala politicky více k tradiční pravicové politice se zaměřením na rodinné hodnoty, imigraci a obranu francouzské identity. Opakovaně kritizovala svoji tetu Marine za to, že se od roku 2011 snažila rozšířit atraktivitu Národní fronty levicovými ekonomickými problémy jako jsou například protekcionistické obchodní bariéry.

Tato strategie, kterou rozvinula stranická dvojka Florian Philippot, dala NF větší voličskou základnu, jak napsaly Financial Times dále. V nedělních volbách získala Le Penová jako kandidátka strany 11 milion hlasů, což je dvojnásobek toho, co její otec Jean-Marie v roce 2002. Le Penová nyní dala najevo, že bude chtít tuto strategii po volbách rozvinout a jít cestou posílení kritiky svobodného trhu a globalizace, a to na úkor témat jako jsou identita a migrace.

Le Penová se chce postavit do čela opozice proti Macronovi na následujících pět let, ve snaze najít oporu mezi voliči, které nazývá jako „vlastence“.

Mnoho tradičně orientovaných členů NF na jihu Francie tyto snahy nevítají a věří, že by se strana měla dát směrem k návratu ke kořenům. Maréchal-Le Penová argumentovala, že dosavadní strategie nefungovala a nepřesvědčila ve volbách Francouze, že jde o referendum pro a proti Francii.

Marine Le Penová má s neteří nepříliš jednoduché vztahy a kritizovala ji například za to, že má nekompromisní a nepružné politické názory.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.