Průzkum: Britští voliči Labouristický Manifest podporují

The Independent. Voliči z valné většina podpořily politiky uvedené v uniklém labouristické manifestu, včetně znárodnění železnic, výstavby více domů a zvýšení daní pro nejbohatší, ukázal průzkum, který uvádí The Independent.

Ukazuje se, že asi polovina lidí podporuje státní vlastnictví železniční sítě, energetického trhu a pošty.  Celých 43 stran Corbynova plánu pro labouristickou vládu ve středu uniklo na veřejnost.

Dokument ukázal radikální plán pro zemi po 8. červnu. Pravicoví kritici tvrdí, že labouristé chtějí Británii stáhnout zpět do 70. let.

I někteří tzv. umírnění labouristé byli údajně proti Corbynovu plánu znovuznárodnění a rozšíření veřejných služeb. Premiérka Mayová z Konzervativní strany to označila za „katastrofální socialistickou politiku.“

Ovšem nejnovější průzkum, který zveřejnil Daily Mirror, ukázal širokou škálu podpory pro návrhy, i když lídr strany sám není populární.

Například plán na zákaz kontraktů s rozsahem „nula hodin“, získal podporu 71 % dotazovaných.

Zvýšení daní pro nejbohatších 5 % s příjmy více než 80 000 liber také získalo sympatie 65 % voličů.

A více než 50 % voličů přivítalo plán na postavení 100 000 obecních bytů každý rok. 36% podpořilo výzvu Labouristů, aby se parlament mohl vyslovit na konci vyjednávacího období.

Podpora Mayové v otázce honby na lišku je ovšem velice nízká, téměř 80 % chce zákaz zachovat.

Ovšem voliči jsou podstatně méně nadšeni z Jeremyho Corbyna. Průzkum ukázal, že 56 % uvedlo, že Corbyn by byl „katastrofický premiér“, ale 30 % řeklo, že „by měl dostat šanci.“

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.