EU zastavila řízení kvůli německému mýtu

ARD Tagesschau. Po ústupcích německé spolkové vlády u plánovaného mýta u osobních aut proti němu Evropská komise zastavila řízení. Již prý není žádná diskriminace zahraničních řidičů, uvedly bruselské úřady.

Roky dlouhý spor o mýtné u osobních aut mezi Berlínem a Bruselem je tak oficiálně urovnán. Ústupky německé vlády stačily, i když bruselské úřady uvedly, že budou dohlížet na to, aby byl zákon korektně aplikován. Mýtné by mělo začít platit od roku 2019.

Je ovšem sporné, že i další země EU „odvod na infrastrukturu“ budou vnímat jako porušení evropského práva – jako například Rakousko, které vnímá, že cizinci budou za používání dálnic více postiženi než domácí. Rakousko už oznámilo žalobu u Evropského soudního dvora. A také ČR a Nizozemsko, podle ARD Tagesschau, takový krok oznámily.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.